Kombinované kurzy

Objednávka pro školy

Charakteristika: Cykloturistika a vodní turistka nabízí mnoho sportovních i kulturních zážitků, a proto naše sportovní škola připravila kombinované programy. Účastníci jsou v kurzu seznámeni se základy cykloturistiky (jízda ve skupině, orientace v mapě, drobné opravy, první pomoc, příprava a organizace cyklovýletu), vodní turistiky a zásadami pobytu v přírodě. Opět jsou programy situovány do dvou lokalit – Šumava a Třeboňsko.

Program je sestaven dle přání klienta. Vzhledem k časovým dispozicím jsou cyklistické výlety i vodácká putování po řece Vltavě i Lužnici koncipovány tak, aby klient během svého putování navštívil nejzajímavější lokality daného regionu.

Šumava: trasy jsou vedeny kolem Schwarzenberského kanálu, na Plešné jezero, Stožec a kolem přehradní nádrže Lipno do Vyššího Brodu, kde je zahájen sjezd Vltavy.

Blanský les: ideální poloha naší základny ve Zlaté Koruně umožňuje klientům navštívit nejvyšší horu Blanského lesa – Kleť, povodí dvou jihočeských řek – Vltavy a Malše a historickou památku pod patronací UNESCO – město Český Krumlov.

Třeboňsko: Standardní začátek sjezdu Lužnice v Suchdole nad Lužnicí umožňuje též klientům pohodlně navštívit kulturní a historické památky v Třeboni a okolí.

Rovinatý profil tratí a nádherná příroda jsou ideálním prostředím pro cykloturistiku. Cyklovýlety mají charakter buď výletů hvězdicových nebo putovních a vodácká putování. Všechny uvedené trasy jsou v dosahu vlakového spojení.