Na kole a lodí Třeboňskem

V posledních letech velmi oblíbená cykloturistika nabízí mnoho sportovních i kulturních zážitků a proto naše sportovní škola připravila pro své klienty několik návrhů cykloturistických kurzů doplněných o možnost využití atraktivní vodní turistiky.

Třeboňská pánev, ekologicky nezatížená oblast s bohatou flórou i faunou, nabízí mnoho možností sportovního i kulturního vyžití.
Cyklisticko – vodácká základna v Suchdole nad Lužnicí nebo Majdaleně poskytuje možnosti kvalitního zázemí. Na každý den je plánovaná cyklotrasa po místních zajímavých místech (Třeboň Gmünd, Nové Hrady, okolí řeky Lužnice, třeboňské rybníky …).Cyklistické vyjížďky jsou doplněny o 1 – 2 etapy sjezdu řeky Lužnice na kánoích.

Celý program je kompletován pro rekreační sportovce na zlepšení kondice a pohybových dovedností ve spojení s poznáním mnoha zajímavých míst části jižních Čech.

PROGRAM:

1. den
Po příjezdu a ubytování kratší výlet v okolí Suchdola nebo Majdaleny. Náročnost výletu se upřesní na místě podle domluvě klientů s instruktorem. Délka trasy se pohybuje okolo 20 až 30 km.

2. den
Výlet po trase Majdalena – Františkov – Suchdol – Klikov – Chlum – Majdalena. Jedná se o pohodový výlet kolem hranice s Rakouskem. Délka přibližně 40 km.

3. den
Výlet do Třeboně (návštěva historicky velmi zajímavého města – Mekky rybníkářství). Délka trasy přibližně 30 km.

4. den
Vodácké putování po řece Lužnici (Majdalena – Hamr).

5. den
Vodácké putování po trase Hamr – Veselí nad Lužnicí.
Závěrečná etapa Hamr – Veselí nad Lužnicí bude organizována podle potřeb klientů v návaznosti na vlakové spoje z Veselí nad Lužnicí.