Šumava z kola i vody

V posledních letech velmi oblíbená cykloturistika nabízí mnoho sportovních i kulturních zážitků a proto naše sportovní škola připravila pro své klienty několik návrhů cykloturistických kurzů doplněných o možnost využití atraktivní vodní turistiky.

Národní park a CHKO Šumava spolu s navazující CHKO Blanský les poskytuje nevšední možnosti k prožití velmi atraktivní dovolené v ekologicky nezatížené a turisty vyhledávané oblasti.

Cyklisticko – vodácká základna v Nové Peci poskytuje dobré zázemí pro připravený program. Klienti jsou ubytováni ve stanech.

Cyklistické etapy jsou kompletovány pro zlepšení tělesné i duševní kondice. Tyto etapy jsou proloženy 2 sjezdy řeky Vltavy v horním a dolním toku.

Místo ubytování (Nová Pec) poskytuje další možnosti sportovního vyžití – koupání, míčové hry.

PROGRAM:

1. den
Cyklistický výlet kolem Schwanzemberskeho kanálu po trase Jelení, Rosenauerovy nádrže, Nové údolí. Po domluvě je možné navštívit německé Haidmuhle. Na zpáteční trase zajížďka na Plešné jezero.

2. den
Sjezd řeky Vltavy jejím horním úseku Soumarský Most – Nová Pec.

3. den
Volný den na zotavenou v tábořišti Nová Pec (možnost koupání a nácviku kanoistiky na klidné vodě).

4. den
Cyklistický výlet po pravé straně Lipna po trase Nová Pec – Přední Zvonková – Přední Výtoň – Loučovice – Vyšší Brod (velmi atraktivní, dříve nepřípustná oblast pravého břehu Lipna).

5. den
Sjezd řeky Vltavy v úseku Vyšší Brod – Rožmberk.