Kajakářská škola

Kajakářská škola je další možností aktivního využití vašeho volného času na řece s Vydrou. Jejím cílem je ukázat a přiblížit základní teorii jízdy na kajaku a následné rozvíjení v praxi.
Dále Vás naučíme základům záchrany a bezpečnosti na řece. Kurz je možný objednat v rozsahu 3 – 5 dnů.

Podobně jako všechny ostatní kurzy lze aktivní trávení času na vodě doplnit nabídkou doprovodného programu. Řeka Vltava nabízí řadu kulturně historických a turistických možností. Konkrétní program Vám zašleme na požádání.
Pro ilustraci je zde předložen návrh 5-denního programu.

Program pro 5-denní kurz :

1. den
Seznámení s teorií jízdy na kajaku, teorií záchrany a bezpečnosti na řece. Dále jejich praktické vyzkoušení. Sjezd řeky v úseku Vyšší Brod – Rožmberk. Ubytování v kempu.

2. den
Praktické vyzkoušení přejezdů a zavěšování v proudu. Dále sjezd, při kterém si osvojíte některé techniky jízdy formou her. Táboření v kempu Branná.

3. den
Sjezd úseku Branná – Český Krumlov. Nácvik eskymáckého obratu za přímé pomoci instruktorů odpoledne v kempu Nové Spolí.

4. den
Splutí krumlovských jezů, pro zúročení veškerých nabytých dovedností, dále sjezd trasy Český Krumlov – Zlatá Koruna.

5. den
Splutí nejkrásnější části Vltavy v úseku Zlatá Koruna – Boršov, cestou několik zajímavých zastávek – u zříceniny Dívčí Kámen, Na plackách a před koncem celého kurzu U Rybů, kde naposledy prozkoušíte své dovednosti v rychle tekoucím proudu, v jeho přejíždění apod. Po příjezdu do kempu Poslední štace v Boršově nad Vltavou kurz končí.

CENY:
3-denní kurz – 1900 Kč/osoba
4-denní kurz – 2300 Kč/osoba
5-denní kurz – 2700 Kč/osoba

Cena zahrnuje: každodenní přepravu osobních věcí z místa startu do místa cíle, zapůjčení vodáckého materiálu (kajak, pádlo, vesta, přilba, šprycdeka), 2 zkušené instruktory.
Tento kurz je koncipován pro osoby od 15 ti let, pro skupiny o počtu 10 lidí.