Kurz vodní turistiky pro školy

Kurz vodní turistiky na řece Vltavě (4 až 5-ti denní základní program)

Škola na kanoích 04Je vhodný pro úplné začátečníky i pro pokročilé zájemce. Náplní kurzu je osvojení si základních i nadstavbových prvků kanoistiky a základů pobytu v přírodě pod vedením odborných instruktorů.

Program je koncipován jako náplň výletů a sportovních kurzů základních i středních škol.
Vodácké putování je vedeno v úseku Vyšší Brod – Český Krumlov – České Budějovice, lokalitami CHKO Blanský les s velmi zachovalou přírodou a historickými památkami.
Účastníci kurzu jsou ubytováni ve stanech ve vodáckých tábořištích, osobní věci jsou přepravovány doprovodným vozidlem.

Základní návrh programu (program lze upravit podle individuálních potřeb):

1.den
Příjezd na tábořiště do Vyššího Brodu, ubytování, možnost výletu na Čertovu stěnu nebo návštěvy kláštera a poštovního muzea.
Základní vodácký výcvik. Vodácké putování v úseku Vyšší Brod – Rožmberk.

2.den
Prohlídka hradu Rožmberk. Vodácké putování v úseku Rožmberk- kemp „Na Pískárně“.

3.den
Vodácké putování do Českého Krumlova. Odpolední volný program, tzn. využití některé z nabídek (návštěva města Krumlova, prohlídka zámku, zámecké zahrady a otáčivého hlediště, večerní prohlídka města s historickým výkladem.

4.den
Vodácké putování po trase Český Krumlov – Zlatá Koruna. Trasa vede velmi krásnou přírodní lokalitou v oblasti CHKO Blanský les s velmi zajímavými přírodními úkazy (Domoradické skály, hnízdiště ledňáčka říčního).

5.den
Vodácké putování po trase Zlatá Koruna – Boršov nad Vltavou. Ubytování nebo odjezd, podle zvolené varianty.

Je možná i varianta spojená se sjezdem horního toku Vltavy protékající Národním parkem Šumava. Tato trasa začíná na Soumarském mostě a končí ve Zlaté Koruně.

Rovněž je možná i varianta příjezdu o den dříve z důvodu vzdálenosti od místa startu a provedení výcviku a poučení o bezpečnostních pravidlech v odpol. hodinách. Vše bez navýšení ceny.