Co vám nepůjčíme

Na této stránce najdete seznam doporučeného vybavení, které je vhodné sbalit si s sebou na vodu. Toto vybavení není samozřejmě artiklem půjčovny.

Vybavení je nejlépe rozdělit do funkčních celků:

Do civilizace
Běžné oblečení, na cesty po městech a památkách, např. trička, dlouhé kalhoty apod. Důležitá je kvalitní obuv a oblečení do přírody (pohodlné, praktické). Vše s přihlédnutím na možnou nepřízeň počasí.

Na táboření
Oblečení pro pobyt v přírodě, ve kterém je možné chodit na dřevo, sedět u ohně, topit v ohništi, ležet na trávě. Ideální je tričko bavlněné s krátkým, dlouhým rukávem, dlouhé kalhoty (tepláky), slabý svetr, mikina. Důležitá je nepromokavá kvalitní bunda.

Na spaní
Spacák, karimatka, triko s dlouhým rukávem nebo mikina, silné ponožky, tepláky, čepice.

Na vodu
Oblečení do lodi, se kterým je možné spadnout do vody, popřípadě i plavat, plavky, pokrývka hlavy, kvalitní uzavřené boty do vody, kvalitní pláštěnka, šusťákový komplet.

Záložní
Doporučujeme od každého náhradní oblečení

Ostatní
Toaletní potřeby, ručník, sluneční brýle, repelent, krém na opalování, baterka, ešus kompletní s hrníčkem, léky pro osobní potřebu. Abychom předešli nepříjemnostem, doporučujeme nebrat s sebou šperky (náušnice, řetízky, náramky, prsteny) a jiné předměty vysoké finanční hodnoty.